Proč technologie GRUNDOMAT?

Čím je „GRUNDOMAT“ zajímavý a jak pracuje?

„GRUNDOMAT“ je pneumatické zařízení na horizontální protlaky, které pracuje velmi přesně a to i v extrémně těžkých podmínkách. Pohyblivá hlavice se sekáčem narušuje okolní zeminu, kterou potom pěchuje okolo sebe.Tímto způsobem postupuje „GRUNDOMAT“ průměrnou rychlostí 10 m/hod. Současně za sebou okamžitě vtahuje ochranné trubky do DN 125 z plastu (PE, PVC nebo PE-X), podle typu zeminy do délky až 30 m. Tak je možné umísťovat pod komunikacemi různá podzemní vedení bez výkopů, zavádět domovní přípojky a zhotovovat různé druhy ukotvení, přičemž odpadají vysoké náklady na výkopy a následné úpravy povrchů. Omezení silničního provozu a stavební zajištění jsou minimální.

Skutečná HODNOTA zemní rakety GRUNDOMAT se ukáže v zemi. V ní je totiž zemní raketa odkázána „sama na sebe“ a musí svou práci vykonat v jakémkoli druhu půdy a to až do zemní třídy čtyři. Kvalita výrobku rozhoduje o úspěšném, nebo neúspěšném výsledku použití. Právě proto klademe u zemních raket GRUNDOMAT tak velký důraz na přesnost zaměření cíle a na spolehlivost, stejně jako na robustnost a dlouhou životnost.

Proč využít podvrtávání terénu a nespoléhat na běžné výkopové techniky?

Jaké jsou důvody k použití bezvýkopové techniky podvrtáváním? Důvodů, proč použít místo výkopových prací metodu podvrtů je hned několik. Kromě hlediska finančního, kdy je podvrtávání výrazně levnější, není zanedbatelné ani to, že podvrty lze provést rychleji než klasický výkop. Dalším důvodem k provedení výkopu např. k rozvodu inženýrských sítí podvrty je hledisko ekologické. Příroda zůstane téměř nedotčena, neničíme zbytečně lesy, travnaté plochy a vodní toky.

Při rozhodování, jestli použijete metodu pomocí výkopu či bezvýkopovou, může hrát roli i přístupnost terénu. V náročných podmínkách, jako jsou vysoké zalesněné kopce, strmé skály či prostředí připomínají bažinu jistě raději zvolíte podvrty. Dostat těžkou výkopovou techniku na tyto místa by byl velmi náročný výkon. Metoda podvrtů zajišťuje oproti běžným výkopům značný komfort provedení a nabízí mnohá řešení i v náročném terénu. Řešíte-li složitou stavební zakázku, nebo chcete ušetřit čas při pokládce inženýrských sítí, zkuste nás nezávazně kontaktovat pomocí formuláře.

Podvrty v Praze a dalších hustě obydlených městech

Jelikož je Praha naše hlavní město, je pod zemí podvrtána srkz na skrz. Hustá síť komunikací a staveb je viditelná na povrchu. Pod zemí je to podobné. Všechny domy Prahy potřebují mít vybudované zázemí v podobě inženýrských sítí. Mnohdy není jiná možnost, než je budovat pomocí podvrtů. Podvrty v Praze se provádí velmi často, zázemí inženýrských sítí nepotřebují jen budovy, ale i dopravní infrastruktura. Metro, které každý den přepraví tisíce pražanů, musí být stále udržováno v dobrém technickém stavu.

Podvrty v Praze mohou usnadnit výstavbu nových domů, urychlit budování inženýrských sítí. V hustě obydlených místech Prahy je použití bežných výkopových metod pomocí bagrů mnohdy nemožné. Při využítí metody podvrtů zeminy v Praze se její obyvatelé vyhnou nepříjemným uzavírkám a mohou se po Praze pohybovat bez omezení. Při objednání podvrtů v Praze od firmy Zempro za Vás náročnou práci vykoná robustní stroj Grundomat, který si poradí i s tou nejtvrdší zeminou. Pomocí kontaktního formuláře Vám rádi zodpovíme dotazy související se zemními protlaky. Neváhejte nás nezávazně kontaktovat, ozveme se Vám do 48 hodin.

Výhody využití bezvýkopové techniky pro zemní práce

- odzkoušená technologie pro bezvýkopové zemní protlaky, které se osvědčuje již déle než 35 let
- vysoká přesnost - Grundomat pracuje přesně
- rychlost. Grundomat pracuje průměrnou rychlostí 10 m/hod
- okamžité zabezpečení výkopu. Za sebou okamžitě vtahuje ochranné trubky do délky až 30 m
- minimální omezení provozu při provádění zemních prací. Opravy a nové různé podzemní vedení bez výkopů
- odpadají vysoké náklady na výkopy a následné úpravy povrchů

Postup protlačování pomocí neřízených zemních raket GRUNDOMAT.

Grundomat je pneumatické zařízení, které se osvědčuje již déle než 35 let a je jedinečným strojem pro bezvýkopové zemní protlaky. Grundomat pracuje přesně. Pohyblivá hlavice se sekáčem narušuje okolní zeminu, kterou potom pěchuje okolo sebe.Tímto způsobem postupuje Grundomat průměrnou rychlostí 10 m/hod. Současně za sebou okamžitě vtahuje ochranné trubky do DN 160 z plastu (PE, PVC nebo PE-X) a z kovu (např. z ocele), podle typu zeminy do délky až 30 m. Tak je možné umísťovat pod komunikacemi různá podzemní vedení bez výkopů, zavádět domovní přípojky a zhotovovat různé druhy ukotvení, přičemž odpadají vysoké náklady na zemní práce a následné úpravy povrchů. Omezení silničního provozu a stavební zajištění jsou minimální.

Kontaktní formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů, dle platné legislativy. Více info ZDE: