Zemní protlaky GRUNDOMAT

Zemní protlaky - přehled předností:

Přeností zemních protlaků je vyšší rychlost ražení dosažená díky novému systému hlavy kladiva; menší zpětný náraz nový systém hlavy kladiva umožňuje snazší překonávání špičkového odporu a povrchového tření ve všech půdních typech. Snížená hmotnost stroje při současné vyšší hmotnosti pístu s větší silou („Power“) jednoduché ovládání pákou, řízením s posilovačem Tracto, které šetří čas i námahu, žádné problémy s najížděním, a proto žádné "šoky" zaviněné přiskřípnutím hadice, ekonomičtější spotřeba stlačeného vzduchu, řídicí jednotka a maznice v jednom kompaktním montážním dílu mezi strojem a kompresorem lehké hadice, možná výměna připojovací hadice, aniž by se muselo odmontovat koncové šroubované spojení, respektive objímka trubky hlava kladiva a píst jsou speciálně zakalené píst se pohybuje ve vysoce kvalitním kluzném pouzdru – nenastává žádný kontakt kovů, vysoká protikorozní ochrana - to vše je výborná kombinace pro provedení kvalitních zemních protlaků.

Grundomat P generace – se servo řízením a dvojitým úderem

Přepínání chodu vpřed na chod vzad a opačně se u typů Grundomat 130P, 145P, 160P a 180P děje pomocí páky na řídící jednotce mimo stavební jámu, tedy už nikoli na hadici stlačeného vzduchu (viz fotografie). Přepínání u menších typů se provádí za plného výkonu osvědčeným řídicím zařízením ¼ otočky hadice. Doporučené příslušenství: zaměřovací zařízení se spouštěcí lafetou a zaměřovací optikou Grundoscope, systém s novou upínací deskou pro okamžité propojení trubek a ohřívač stlačeného vzduchu Unitherm pro práci v zimě. Zemní rakety GRUNDOMAT je možné používat také s odpovídajícím kuželovým nástavcem, jako u Grundoramu, k beranění ocelové trubky.

Bezvýkopová metoda – neřízené horizontální protlaky strojem Grundomat

Grundomat je pneumatické zařízení na horizontální protlaky, které se osvědčuje již déle než 35 let. Grundomat pracuje přesně. Pohyblivá hlavice se sekáčem narušuje okolní zeminu, kterou potom pěchuje okolo sebe.Tímto způsobem postupuje Grundomat průměrnou rychlostí 10 m/hod. Současně za sebou okamžitě vtahuje ochranné trubky do DN 125 z plastu (PE, PVC nebo PE-X), podle typu zeminy do délky až 30 m. Tak je možné umísťovat podkomunikacemi různá podzemní vedení bez výkopů, zavádět domovní přípojky a zhotovovat různé druhy ukotvení, přičemž odpadají vysoké náklady na výkopy a následné úpravy povrchů. Omezení silničního provozu a stavební zajištění jsou minimální.

Skutečná HODNOTA zemní rakety GRUNDOMAT…

...se ukáže v zemi. V ní je totiž zemní raketa odkázána „sama na sebe“ a musí svou práci vykonat v jakémkoli druhu půdy. Kvalita výrobku rozhoduje o úspěšném, nebo neúspěšném výsledku použití. Právě proto klademe u zemních raket Grundomat tak velký důraz na přesnost zaměření cíle a na spolehlivost, stejně jako na robustnost a dlouhou životnost.

Psalo se o nás:

Článek - Podvrty v Praze a dalších hustě obydlených městech
Článek - Proč využít podvrtávání terénu a nespoléhat na běžné výkopové techniky?
Článek - Protlaky pomocí technologie Grundomat
Článek - Podvrty a protlaky - ekologická metoda pro ochranu přírody
Článek - Protlaky Praha - proč využít v Praze bezvýkopové metody
Článek - Zemní protlaky a podvrty Hradec Králové

Kontaktní formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů, dle platné legislativy. Více info ZDE: